Jak wykorzystać wyobraźnię i energię duchową w praktyce?

To będzie bardzo osobisty post, w którym dzielę się z Tobą kawałkiem mojej historii. Magiczne zaklęcia i klucze do manifestacji znajdziesz w drugiej części artykułu. 🪄

Etap 1 – Magia dzieciństwa

Od dziecka miałam bardzo bujną wyobraźnię i byłam zafascynowana historiami o czarodziejach, zbierałam kryształy, robiłam magiczne eliksiry, kochałam koty. Gdy miałam jakieś marzenie, sprawdzałam w dziewiętnastowiecznej księdze mojej prababki „Żywoty świętych” który z nich jest patronem od tego czego aktualnie potrzebowałam i modliłam się do niego. Działało. Święci katoliccy i aniołowie byli moimi pierwszymi sojusznikami duchowymi.

Etap 2 – Pragmatyzm i zdrowy rozsądek dorosłości

Przyszedł czas, że kazano mi dorosnąć, zejść na ziemię, przestać filozofować i wykorzystać potencjał racjonalnego, ścisłego umysłu, abym w przyszłości miała z czego żyć. Nabrałam wtedy przekonania, że muszę wybrać – albo magia i świat duchów albo zdrowy rozsądek i osadzenie w rzeczywistości. Na wiele lat zapomniałam o starych księgach, aniołach i świecie magii i skupiłam się mocno na realu – takim twardym, narzędziowym, praktycznym, przyziemnym. Skończyłam uczelnie ekonomiczne i przez dziesięć lat współtworzyłam męskie biznesy w branży motoryzacyjnej, e-commerce i IT.

Etap 3 – Dojrzałe przewodnictwo duszy

Kilka lat temu poczułam, że zawodowo stoję na progu pomiędzy tym, o czym śnię i tym, jak spędzam czas pracy. Dusza przypomniała mi o odpowiedzialności za prawdę we mnie, kierując mnie na ścieżkę coachingu i hipnoterapii transpersonalnej. W mojej praktyce wykorzystuję siłę umysłu, oraz magię czułego przewodnictwa duszy, co daje dostęp do niepowtarzalnej mieszanki energii pragmatyzmu i inwencji. Wiem, że są to doskonałe narzędzia pozwalające na skuteczne manifestowanie marzeń.

Czym jest magia i jak z niej korzystać?

Magia to wpływanie na wydarzenia dzięki połączeniu intencji i mocy.

Magia = intencja + moc

Każde intencjonalne działanie jest magicznym działaniem, gdy jest w nim pewność (moc, energia stuprocentowa decyzja, z której wynika zaangażowanie).  Intencją może być „Chcę polecieć na księżyc” lub „Pragnę spędzić dwa miesiące z rodziną w Tajlandii”. Moc to energia (w tym emocje), wysiłek, determinacja (siła małych kroków), by to osiągnąć.

Magiczne zaklęcia Alberta Einstiena

Są ze mną dwa zdania najsłynniejszego fizyka wszechczasów:

„Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.”

„Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia.”

Co z nich wynika w praktyce?

  1. Wyobraźnia to otwarty umysł na wszystko co jest we Wszechświecie.
  2. Wyobraźnia tworzy wizję, a architekt nadaje jej pewną strukturę.
  3. Dzięki tej strukturze wizja staje się realna i może zamanifestować się w świecie materialnym.

Czym jest realizm i podstawowe prawo manifestacji?

Realizm to idealizm w ramach określonej struktury.

Realizm = idealizm + struktura

Realizm dotyczy zachowania równowagi pomiędzy pomysłem wylądowania na Księżycu lub w Tajlandii, a fizycznym i emocjonalnym wymaganiom, by tego dokonać w rzeczywistości.

Podstawowe prawo manifestacji w świecie materialnym opiera się o strukturę.

Mam tu na myśli struktury mentalne, emocjonalne, językowe, fizyczne, logistyczne, świadomość strefy wpływu. Rzeka potrzebuje brzegów, struktury – ona wskazuje drogę i koncentruje uwagę na wizji by energia płynęła w pożądanym kierunku z pełną mocą.

 

Magia i realizm coachingu i hipnozy

Coaching i hipnoterapia transpersonalna sprzyjają budowaniu solidnych brzegów oraz usuwaniu przeszkód, by Twoja rzeka mogła wartko płynąć ku marzeniom. Najważniejszym efektem wspólnej pracy jest uświadamianie mechanizmu kreacji. Świadomość ta pozwala skutecznie manifestować i brać z życia garściami 😊.